Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır

Büyükşehir Su Deposu bakım, temizlik ve izolasyon firması olarak ISO ve TSE belgelerine sahip su deposu temizliği, dezenfekte ve izolasyon işlerini yıllardır 100% müşteri memnuniyeti ile yapıyoruz. Kullandığımız ürünler resmi belgeli, gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir. Solvent içermez ve kanserojen etki yapmaz.100% kaliteli ve sağlıklı su deposu temizliği hizmeti için lütfen iletişime geçin.

Hemen AraFiyat Al

Sağlığımız için hayati önem taşıyan içme suyu depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu temizliği ve bakımı yaptırılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Su deposu bakım, temizlik ve izolasyon ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz veya 7/24 telefon, whatsapp, email ,sosyal medyadan tüm sorularınıza 100% müşteri memnuniyeti ile cevaplamaya hazırız.
100% Müşteri Memnuniyeti Fırsatını Kaçırma

Su Deposu Temizliği Neden Yapılmalı?

Su depoları düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekli görüldüğünde su deposu temizliği yaptırılmalıdır. Su deposu temizlik hizmetinde mutlaka yetkili ve tecrübeli firmalar tercih edilmelidir.

Su deposu temizliği neden yapılmalı? Su deposu temizliği yapılmamış depolarda aylarca bekleyen suyu içmesek bile, domuz gribi (H1N1) tehlikesinin en önemli önleyicisi olan; ellerin temizliği, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yıkanması ile de, sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir. (Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit, Lejyoner gibi hastalıklar yayılmaktadır.)

Önemli Bilgi : Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu temizliği ve bakımı yaptırılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Su deposu temizlik firmalarından en uygun ve güncel fiyatı alabilmek depo şartlarını bize iletmeniz gerekmektedir.

Su deposu temizlik firmalarından en uygun ve güncel fiyatı alabilmek depo şartlarını bize iletmeniz gerekmektedir.

Su Deposu Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

Su deposu temizliği için fiyat öğrenmek istediğinizde; öncelikle deponun kaç ton olduğunu ve ne tür bir deponuz olduğunu öğrenip telefon veya mail yolu ile lütfen bizimle iletişime geçiniz. Güncel su deposu temizliği fiyatlarını belirlemek için sizlerden gelecek bilgiye ihtiyaç vardır.

Önemli Bilgi : Su deposu temizliği fiyatlarını öğrenmek ve diğer detaylara ulaşmak için buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-temizligi-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su deposu temizlik fiyatları ne kadar? Su deposu temizlik fiyatları belirlenirken deponun hacmi (m³ veya ton) ve su deposunun cinsi (beton su deposu, metal su deposu, fiber su deposu, galvaniz su deposu şeklinde) esas alınır. Ayrıca su deposunun en son temizlendiği tarih ve depoyu doldurmakta kullanılan suyun niteliği ( şebeke, tanker taşıma, arıtma, kuyu suyu ) de  fiyatları etkiyecektir.

Temizleme işlemi deponun büyüklüğü ve içerisinde ki kirlilik oranına göre değişmektedir. Ancak ülkemizde kullanılan standart depolarının temizlik süreleri ortalama olarak 3 saat sürmektedir. Personel sayısının arttırılması ve daha teknolojik cihazların kullanılması ile su deposunun temizlik süresi kısalabilir. Personelin yetenekli olması ve alanında tecrübeye sahip olması da süreyi kısaltıcı bir etkiye sahiptir.

15 yıllık tecrübe ile su deposu temizlik servisimiz 7/24 hizmetler sunmaktadır. Verilen hizmetler aynı zamanda ilgili iş güvenliği kurallarına uygundur.

15 yıllık tecrübe ile su deposu temizlik servisimiz 7/24 hizmetler sunmaktadır. Verilen hizmetler aynı zamanda ilgili iş güvenliği kurallarına uygundur.

Su Deposu Temizlik Firması Telefon Numaraları

Büyükşehir su deposu firması olarak ISO ve TSE belgelerine sahip su deposu temizliği, dezenfekte ve su deposu izolasyon işlerini yıllardır 100% müşteri memnuniyeti ile yapıyoruz. Kullandığımız ürünler resmi belgeli, gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir.Solvent içermez ve kanserojen etki yapmaz. 

Önemli Bilgi : Belediyeler ve resmi kuruluşlar, depo dezenfekte işlerini doğrudan kendileri yapmazlar. İnternetten bulacağınız su deposu temizliği firmasını iyi araştırıp sertifikalarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Depo temizlik firmaları? Su deposu  bakım, temizlik ve dezenfektesi, tamir, ve izolasyon hizmeti veren firmamızda çalışan elemanlarımız konularında uzman, eğitimli, sigortalı ve kadrolu teknisyenlerdir.

Su deposu bakım, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman kadrosu ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su deposu bakım, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman kadrosu ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su Deposu Bakımında Klor Kullanımı Nasıl Olmalı?

Su deposu dezenfekte işlemine kullanılan su deposu dezenfekte malzemeleri çok çeşitli olup çoğunlukla kullanılan ürünler arasında klorun tercih edilmesi, uygulama kolaylığı ve düşük maliyetli olması ve işlem sonrası oluşan oluşan farklı bileşikler sayesinde serbest klorun korunması ve etkisinin devam etmesi gibi artıları olmasıdır.

Fiziksel ve kimyasal birçok kirliliğe ortam hazırlayan su depoları düzenli aralıklarla temizlenmediğinde tam bir mikrop yuvasına dönebiliyor. Zaman içinde su deposunda bekleyen suda mikrop oluşmasını önleyen klor etkisini kaybeder. Böylece mikroorganizmalar hızla çoğalır. Su deposunun kullanılabilirlik özelliğini ortadan kaldıran çamur, pas, kum, tortu, yosun, küf ve dökülmeler suyu kalitesiz hale getirir.

Depodaki suyun niteliği, sıcaklığı ile deponun özellikleri suyun kirlenme hızı üzerinde çok etkilidir. Suyun sıcaklığının yükselmesi daha çabuk kirlenmesine neden olur. Özellikle sıcaklığının arttığı yaz aylarında deponun temizliğine daha çok önem verilmelidir.

Genellikle depolarda şebeke suyu kullanılır. Şebeke sularında bulunan klor zaman içinde etkisini kaybederek mikropların artmasına yol açar.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Su Deposu Temizliği Sonrasında Tamir Gerekli Midir? 

Su depolarının kullanım ömürleri farklıdır. Bu doğrultuda zamanla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Depoların iç kısımlarının güncel durumları su deposu temizliği aşamasında belli olmaktadır. İçerisindeki su tahliye edildikten ve duvarlardaki tortu ve yosunlar temizlendikten sonra personel tarafından deponun ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmesi gerekir.

Metal ve beton su depolarına dikkat edilmesi gereken farklı özellikler mevcuttur. 

Önemli Bilgi : Su deposu tamiri ile detaylı bilgiye buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-tamiri adresindeki sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda su deposu tamiri hizmetleri vermektedir.

Metal su depolarında iç kaplamanın durumu ölçülmelidir. Yapılan kontrollerde iç kaplamanın yıpranma oranı yüzde 30’lara ulaşmış ise boya içinin yeniden boyanması zorunludur. Bu durumda su deposu temizliği işlemlerinden sonra deponun içerisi epoksi boya ile yeniden boyanır.

Epoksi boya metal su depoları için en iyi yalıtım malzemesidir Burada boya işleminden sonra beklenecek olan süre önemlidir. Depoya doğrudan su basılmamalıdır. Boyanın tamamlanmasından sonra 7 gün geçmesi beklenilmeli ve sonradan kullanıma açılmalıdır. 

Beton su depolarında durum biraz farklıdır. Beton su depolarının iç kısmı boya içermez ve burada kırılan, açılan, çatlayan yerler olup olmadığına bakılır. Su deposu içerisinde tespit edilen hasarlı alanlar özel harç ile onarılmalıdır.

Harcın tam anlamıyla kuruması ve dayanıklı olması için en az bir hafta, en fazla iki hafta beklenmelidir. Bu süreler geçirildikten sonra deponun kullanılması mümkündür. 

Su deposu temizliği ilgili sorumlu ve yöneticilerce mutlaka zamanında yaptırılmalıdır. Büyükşehir su deposu temizlik firması olarak 7/24 hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Su deposu temizliği ilgili sorumlu ve yöneticilerce mutlaka zamanında yaptırılmalıdır. Büyükşehir su deposu temizlik firması olarak 7/24 hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Su Deposu Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Suyun depolanması sırasında suyun niteliği ve sıcaklığı önemlidir. Depodaki suyun kaynağı depolamaya etki etmesinden ötürü herhangi bir dezenfeksiyon işlemi işleminde haznede olan suyun kullanılamaz hale geleceği anlamına gelmektedir. Şebeke suyunda, suyu belirli bir süre muhafaza edecek klor mevcut olmaktadır. 

Su deposu temizliğinde nelere dikkat edilmeli? Hava sıcaklığı su depolama esnasında en önemli ve dikkat gerektiren bir unsur olmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıcaklığın yükselmesi, su içerisinde mikropların çoğalması için sebep olmaktadır.

Önemli Bilgi : Havanın en sıcak olduğu yaz aylarında su depolarına dikkat edilmeli ve suyla bulaşabilecek hastalıkların önlenmesi için suyun kalitesi sürekli kontrol edilmelidir. 

Özellikle eski ve su deposu bakımı yapılmamış olan su depolarında ciddi mikrop birikintisi bulunmasından ötürü insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. 

 

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.