Su Deposu Dezenfekte İşlemi Nasıl Yapılır?

Su deposu dezenfekte fiyatlarını öğrenmek istediğinizde; öncelikle deponun kaç ton olduğunu ve ne tür bir deponuz olduğunu öğrenip telefon veya mail yolu ile lütfen bizimle iletişime geçiniz. Güncel su deposu dezenfekte fiyatlarını belirlemek için sizlerden gelecek bilgiye ihtiyaç vardır.

Hemen AraFiyat Al

Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu dezenfekte yaptırılarak temizliği sağlanmalıdır. Büyükşehir depo dezenfekte firması olarak sizlere kaliteli hizmet sunmaktan onur duyarız.

Su deposu dezenfekte, temizlik ve izolasyon ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz veya 7/24 telefon, whatsapp, email ,sosyal medyadan tüm sorularınıza 100% müşteri memnuniyeti ile cevaplamaya hazırız.

100% Müşteri Memnuniyeti Fırsatını Kaçırma

Su Deposu Dezenfekte Fiyatları Ne Kadar?

Su deposu dezenfekte fiyatlarını öğrenmek istediğinizde; öncelikle deponun kaç ton olduğunu ve ne tür bir deponuz olduğunu öğrenip telefon veya mail yolu ile lütfen bizimle iletişime geçiniz. Güncel su deposu dezenfekte fiyatlarını belirlemek için sizlerden gelecek bilgiye ihtiyaç vardır.

Su deposu dezenfekte fiyatları belirlenirken deponun hacmi (m³ veya ton) ve su deposunun cinsi (beton su deposu, metal su deposu, fiber su deposu, galvaniz su deposu şeklinde) esas alınır. Ayrıca su deposunun en son temizlendiği tarih ve depoyu doldurmakta kullanılan suyun niteliği ( şebeke, tanker taşıma, arıtma, kuyu suyu ) de fiyatları etkileyecektir.

Temizleme işlemi deponun büyüklüğü ve içerisinde ki kirlilik oranına göre değişmektedir. Ancak ülkemizde kullanılan standart depolarının temizlik süreleri ortalama olarak 3 saat sürmektedir. Personel sayısının arttırılması ve daha teknolojik cihazların kullanılması ile su deposunun temizlik süresi kısalabilir. Personelin yetenekli olması ve alanında tecrübeye sahip olması da süreyi kısaltıcı bir etkiye sahiptir.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Su Depoları Temizlik ve Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

 • İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğine uygun olarak çalışma emniyeti sağlanır, temizlik işlerinden önce deponun havalandırılması ve aydınlatılması sağlanır.
 • Tek kullanımlık hijyenik tulum, maske, eldiven, çizme giyen teknik elemanlar depoya paslanmaz merdivenle iner.
 • Depodaki kalan sular, dalgıç pompalarla tahliye edilerek uygun görülen su giderine boşaltılır.
 • Depoda bulunan fiziksel kirlilik (kum,çakıl,çamur vs.) uygun bir yere atılır.
 • Deponun tüm katmanları 150-180 bar basınçlı su kompresörü ile temizlenip, dipte kalan kirli suyun dalgıç pompalarla uygun bulunan gidere boşaltılması sağlanır.
 • ULV (Ultra Low Volume) cihazı püskürtme tekniği ile Sağlık Bakanlığı ruhsatlı dezenfektan kullanılarak ile gözle görülemeyen mikro organizmaları ve zararlıları ortamdan yok ederek su deposunun dezenfeksiyonu sağlanır.
 • Dezenfeksiyon sonrası deponun dolum vanası açılarak işlem bitirilir.
 • Su depoların temizlik ve dezenfeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra dezenfekte elemanı depo tonajı, niteliği, eksiklikleri ve yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgi formu düzenlenir.
 • Temizliği yapılan depolardan 6 ay sonra su numuneleri alınarak, analiz sonuçları ücretsiz olarak ilgili kişiye bildirilir.
Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Su Deposu Dezenfekte Neden Yapılmalı?

Su depoları düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekli görüldüğünde su deposu dezenfekte yaptırılmalıdır. Su deposu temizlik hizmetinde mutlaka yetkili ve tecrübeli firmalar tercih edilmelidir.Su deposu temizleme ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-temizleme sayfamızı ziyaret ediniz.

Su deposu temizliği yapılmamış depolarda aylarca bekleyen suyu içmesek bile, domuz gribi (H1N1) tehlikesinin en önemli önleyicisi olan; ellerin temizliği, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yıkanması ile de, sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir. (Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit, Lejyoner gibi hastalıklar yayılmaktadır.)

Önemli Bilgi : Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu dezenfekte ve bakımı yaptırılarak hijyeni sağlanmalıdır.

15 yıllık tecrübe ile su deposu bakım servisimiz 7/24 hizmetinizde.

15 yıllık tecrübe ile su deposu bakım servisimiz 7/24 hizmetinizde.

Su Deposu Dezenfekte Firması Telefon Numaraları

Büyükşehir su deposu firması olarak ISO ve TSE belgelerine sahip, su deposu dezenfekte ve su deposu izolasyon işlerini yıllardır 100% müşteri memnuniyeti ile yapıyoruz. Kullandığımız ürünler resmi belgeli, gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir.Solvent içermez ve kanserojen etki yapmaz. 

Önemli Bilgi : Belediyeler ve resmi kuruluşlar, depo dezenfekte işlerini doğrudan kendileri yapmazlar. İnternetten bulacağınız su deposu dezenfekte firmasını iyi araştırıp sertifikalarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Su deposu bakım, temizlik ve dezenfektesi, tamir, ve izolasyon hizmeti veren firmamızda çalışan elemanlarımız konularında uzman, eğitimli, sigortalı ve kadrolu teknisyenlerdir.

Depo Dezenfekte Fiyatları Ne Kadar? 

Depo temizleme işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde en önemli hususlar arasında profesyonel hizmet alımı ve ödeyeceğiniz ücret yer alır. Su deposu temizleme fiyatları nasıl belirlenir? 

Su deposu temizleme fiyatları deponuzun türü ve büyüklüğüne göre değişir.

 • Polietilen su deposu,
 • Polyester su deposu,
 • Galvaniz saç su deposu,
 • Paslanmaz su deposu,
 • Betonarme su deposu

gibi türler bulunmaktadır. Depo türünüzü ve boyutlarını firmamıza iletmeniz durumunda 7/24 fiyat teklifini Büyükşehir Su Deposu Temizliği ve İzolasyonu olarak müşteri temsilcisi arkadaşlarımız ulaştıracaktır.

Düzenli su deposu temizliği işlemi yapılmayan kirli olan su depolarında bakteri üremesi hızlıca gerçekleştiği ve bu bakterilerin insan vücuduna teması ile ciddi boyutta hastalığa sebebiyet verildiği için sağlıklı yaşam söz konusu olmayacaktır.

Su depoları içme suyu ( musluktan gelen suları ) dahil hemen her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu depoların temiz ve steril olarak kullanıma sunulması sağlıklı yaşam standartları sunacaktır.

Önemli Bilgi : Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için en geç 6 ayda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizletilmesi zorunlu kılınmıştır. 

Su deposu dezenfekte fiyatları hakkında çok fazla soru ile karşılaşılmaktadır. Düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyatlara tekabül etmeyen bu temizleme işlemlerinin yanı sıra sağlığın maddiyatla karşılığı olmadığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Su deposu dezenfeksiyonu düzenli aralıklarla yapılmadığı durumlarda deponuz paslanır ve ciddi sağlık sorunlarına sebep olur.

Su deposu dezenfeksiyonu düzenli aralıklarla yapılmadığı durumlarda deponuz paslanır ve ciddi sağlık sorunlarına sebep olur.

Su Deposu Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Su deposu dezenfeksiyonu fiyatlarından önce deponun temizliği için hizmet verecek olan firmanın niteliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın kaliteli ve güvenilir olması için gerekli belgelere sahip olup olmadığı sorgulanmalı ve güvenilir hizmet alınabilecek firmalar tarafından destek alınmalıdır.

Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, ISO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, personel hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları dır. Kaliteli ve güvenilir bir firma olduğunun kanıtı olan bu belgeler, alınacak olan hizmetin sağlıklı ve verimli sonuçlar verdiğinin göstergesi niteliğindedir. Su deposu temizliği hizmeti alacağınız kurumdan mutlaka kalite ve yetki sertifikalarını talep etmelisiniz veya internette su deposu temizliği firması araştırırken ilgili sertifikaları web sitesinde kontrol etmelisiniz.

Su deposu dezenfeksiyonu fiyatları işinin ehli bir firmadan hizmet alındığı takdirde depo tonajı ve deponun niteliğine göre belirlenmektedir. Depolar kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her deponun kendine has tonajı ve özelliği bulunmaktadır. Plastik depo, sac ve galvaniz depo, beton depo, fayans depo, modüler paslanmaz su deposu, çelik depo, bu çeşitlerin arasında sayabileceğimiz depolardır. Bu depoların niteliği ve tonajı farklıdır ve uygulanacak yöntem ve metotlar deponun tonajı ve niteliğine göre planlanmaktadır.

Uygulanacak doğru yöntem ve metotlar ISO kalite yönetim sistemi belgesi bulunan uzman ekipleriyle Büyükşehir Su Deposu Temizliği ve İzolasyon tarafından kusursuz hizmetinize sunulmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.