Su Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Su deposu izolasyon firmaları arasında zirve konumunu koruyan Büyükşehir su deposu izolasyon firmamız sizi bu masraftan kurtararak depolarınızı uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz, 100% yalıtımlı hale getirmektedir. Su kaçırmakta olan bir deponuz varsa büyük masraflar yaparak deponuzu yenilemek zorunda değilsiniz.

Hemen AraFiyat Al

Su deposu izolasyon malzemesi olarak kullanılan çeşitli malzemeler su ile birlikte tepkimeye girmeyen malzemeler olmalıdır ve beraber kullanımları 100% güvenli olmalıdır.

Su deposu izolasyon, temizlik ve tamir ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz veya 7/24 telefon, whatsapp, email ,sosyal medyadan tüm sorularınıza 100% müşteri memnuniyeti ile cevaplamaya hazırız.

100% Müşteri Memnuniyeti Fırsatını Kaçırma

Su Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Su deposunda var olan su kaçağının giderilmesi ya da olası su kaçaklarının engellenmesi amacıyla uygulanan işlemler su deposu izolasyonu olarak adlandırılır.

Önemli Bilgi : Su deposu izolasyonu, su deposu temizleme hizmeti gibi periyodik olarak yapılmaz.Su deposuzu dezenfekte ile ilgili detaylı bilgi almak için buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-dezenfekte sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su depolarında zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ya da çeşitli dış faktörler nedeniyle sızıntılar oluşabilir. Su baskınlarının yanı sıra çeşitli tehlikeli durumlar da meydana gelebilir. Su depolarında hem bakteriyel durumların ve buna bağlı olarak sağlık sorunlarının önüne geçilmesi hem de dış ortamın sudan tamamen temizlenmesi için su deposu izolasyonu yapılması gereklidir. Su deposu yalıtımında farklı yöntemler uygulanabilir. Kullanılacak yöntemler yalıtımı yapılacak olan deponun imal edildiği malzemelere göre çeşitlilik gösterir.

Önemli Bilgi : Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu temizliği ve bakımı yaptırılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Su deposu yalıtımı sağlığa 100% uygun malzemeler kullanılarak yapılır.

Su deposu yalıtımı sağlığa 100% uygun malzemeler kullanılarak yapılır.

Su Deposu Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Su deposu yalıtımı apartman ve site yöneticilerinin genellikle sorun olmadan göremedikleri bir gerekliliktir. 

Önemli Bilgi : İçme suyu depolarında kullanılacak su yalıtımı ürünlerinin ise belirli hijyen kriterlerine uygun olması sağlığımız açısında önem taşımaktadır ve ürünün içme suyu uygunluk özellikleri belgelenmelidir.

Su deposunda sızıntılar başlamadan önce su deposu yalıtımı yaptırmanız, hem hijyen açısından hem de binanın temellerinin sağlıklı olması bakımından önemlidir. Zira su deposu izolasyonu sadece mevcut sızıntıları değil aynı zamanda ileride oluşabilecek sızıntıları başlamadan önlemek amacıyla yapılmaktadır.

15 yıllık tecrübe ile su deposu iç izolasyonu servisimiz 7/24 hizmetinizde.

15 yıllık tecrübe ile su deposu iç izolasyonu servisimiz 7/24 hizmetinizde.

Su Deposu İç İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Su depolarının; beton, plastik, paslanmaz, galvaniz, fayans ve sac olmak üzere farklı türleri vardır. Bu su depolarının inşasında kullanılan malzemeler farklı olduğundan su deposu iç izolasyon için kullanılacak yöntemler ve malzemeler de farklıdır. Su deposu iç izolasyonunda kullanılacak olan su deposu temizleme kimyasalları içme ve kullanma suyuna uygun ve kullanılabilir belgelere ve sertifikalara sahip olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde su deposunda muhafaza edilen suya geçebilecek olan kimyasallar ciltte ve iç organlarda sağlık problemlerine ve zehirlenmelere neden olabilir. Kullanılacak olan malzemeler kesinlikle solvent içermemelidir. 

Su deposu izolasyon, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman personelimiz ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su deposu izolasyon, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman personelimiz ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su Deposu İzolasyon Fiyatları Ne Kadar?

Su deposu izolasyon fiyatlarını öğrenmek istediğinizde; öncelikle deponun kaç m2 olduğunu ve ne tür bir deponuz olduğunu öğrenip telefon veya mail yolu ile lütfen bizimle iletişime geçiniz. Güncel su deposu izolasyon fiyatlarını belirlemek için sizlerden gelecek bilgiye ihtiyaç vardır.

İzolasyon yapılacak depoların temizlik fiyatları belirlenirken izolasyon yapılacak bölgenin alanı (m2) ve su deposunun cinsi (beton su deposu, metal su deposu, fiber su deposu, galvaniz su deposu şeklinde) esas alınır.

Önemli Bilgi : Su deposu izolasyonunda, temizliğin aksine m2 üzerinden yapılır. Su deposu temizliğinde ise m3 üzerinden fiyatlama yapılmaktadır. Su deposu izolasyonunda tavan hariç mi, tavan dahil mi yalıtım yapılacak buna karar vermeli ve izolasyon alanını buna göre hesaplamalısınız.

Su deposu yalıtım fiyatları m2 birim fiyatı üzerinden müşterimize özel olarak teklif verilmektedir. Alan ölçüsü ve su deposunun zemini gibi değişkenlik gösteren durumlar nedeni ile fiyatlandırma mız bu şekilde yapılmaktadır. Sizlerde su deponuzu yalıtım yaptırmak istiyorsanız ve bu konuda alanında uzman bir ekibi tercih etmek isterseniz Büyükşehir su deposu firmamız ile irtibata geçerek bilgi talep edebilirsiniz.

Beton su depolarında zamanla için de bulunan suyun yıpratıcı etkisi ile bakteri üreyip çeşitli çatlak ve sızıntılar oluşabilir.

Beton su depolarında zamanla için de bulunan suyun yıpratıcı etkisi ile bakteri üreyip çeşitli çatlak ve sızıntılar oluşabilir.

Beton Su Deposu İzolasyonu Püf Noktaları?

Beton su deposu izolasyonunda dikkat edilecek en önemli husus yalıtım malzemesinin içme suyuna zarar vermeyecek vasıflara sahip olması ve su basıncına karşı dayanıklı olmasıdır.

Beton su depolarına yapılacak izolasyon, topraktaki nemin ve zemin sularının depo içine geçmesini engellerken içten yapılacak yalıtım da iç yüzeyin korunması ve sağlıklı kalması açısından büyük önem taşıyor. Temizlik ve sağlığa uygunluk açısından önemli olan su depolarının yalıtımı için bir çok firma tarafından değişik ürünler üretilmekte ve kullanılmaktadır. Ancak bu kadar çeşitliliği olan malzemeler arasından doğru olanı seçmek, hem su deposunun ömrü hem de sağlığımız açısından önemlidir.

Su deposu izolasyon ve temizliği ilgili sorumlu ve yöneticilerce mutlaka zamanında yaptırılmalıdır. Büyükşehir su deposu izolasyon firması olarak 7/24 hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Su deposu izolasyon ve temizliği ilgili sorumlu ve yöneticilerce mutlaka zamanında yaptırılmalıdır. Büyükşehir su deposu izolasyon firması olarak 7/24 hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bina Su Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır?

İzolasyon yapılmamış su depolarından sızan sular kolonlar da ve temelde korozyona sebep olur. Su deposuna dışarıdan yağmur suyu, yeraltı suyu ve pis atık sular da depo içerisine sızabilir. Olası bir depremde korozyona uğramış kolonlar dan dolayı binamız zarar görebilir. Deponuzun paslanmaması için, mantar ve küflerden kurtulmak için, olası depremde zarar görmemeniz ve her şeyden önce gelen sağlığımız canımız için mutlaka bina su deposu izolasyonu yaptırın.

Önemli Bilgi : Su deposuna sahipseniz depo içerisindeki suyunuzun bakteri, böcek, toz gibi etkilerle kirlenmeye meyilli olduğunu fark etmişsinizdir. Bu tür etkenler sonucu suda oluşabilecek istenmeyen oluşumları engellemek için bina su deposu izolasyonu yaptırmanız gerekmektedir. 

Hayat kaynağı olan suyun, vücut sağlığından hijyene kadar birçok alanda kullanımı mevcuttur. Depoda tutulan suyun kullanım amacı değişken olabilmekle birlikte genellikle hijyenik ve temiz suya ihtiyaç doğmaktadır. Suyun temizliği ise doğrudan deponun temizliğine bağlıdır. 

Metal su deposu izolasyonunda 15 yıllık tecrübemiz ve uzman personel ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Metal su deposu izolasyonunda 15 yıllık tecrübemiz ve uzman personel ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Metal Depo İzolasyonunda Nelere Dikkat Edilir?

Binalarda su depoları içme suyunu güvenli ve sağlıklı bir şekilde depolama ve tüm binaya dağıtma görevini üstlenir. Bu nedenle içerisine yabancı ve zararlı bir madde girmeyecek  ya da tonlarca suyu dışarıya kaçırmayacak derecede izole edilmiş olmalıdır.

Eğer su kaçırmakta olan bir deponuz varsa büyük masraflar yaparak deponuzu yenilemek zorunda değilsiniz,metal su deposu izolasyon firmaları arasında zirve konumunu her daim koruyan Büyükşehir su deposu firmamız sizi bu masraftan kurtararak depolarınızı uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz, 100% yalıtımlı hale getirmektedir.

Önemli Bilgi : Su deposu izolasyon malzemesi olarak kullanmış olduğumuz çok çeşitli malzemeler su ile birlikte tepkimeye girmeyen malzemelerdir ve beraber kullanımları tamamen güvenlidir.

Su deposu izolasyonu kullanılan mevcut depoda bir su kaçağı var ise yada kullanılan mevcut depo eskimiş, artık içerisindeki suyu steril olarak muhafaza edemiyor ise uygulanan bir hizmettir.

Hemen iletişime geçerek içme suyu deposu yalıtımında  uzman personelimiz ile görüşebilirsiniz.

Hemen iletişime geçerek içme suyu deposu yalıtımında uzman personelimiz ile görüşebilirsiniz.

İçme Suyu Deposu Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İzolasyon genellikle diğer temizlik işlemlerine göre masraflı ve özel hizmetlerdir. Her su deposuna izolasyon yapılması gerekli diye bir kural bulunmamaktadır. Örneğin metal alaşım bir depoda yüzeysel görünen paslar eğer ki metalin içine nüfuz etmemiş ise basınçlı kompresörler ve kir sökücü kimyasallar ile giderilebilmektedir. Su deposu temizleme kimyasallarıyla ilgili detaylı bilgi almak için buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-temizleme-kimyasallari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Böylelikle izolasyon ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.

Bir içme suyu deposu dibinde bol miktarda çamur ve kum bulunan bir depoda “duvarlarda sıva dökülmesi var içme suyu deposu yalıtımı yapmalıyız” gibi bir düşünceye, görüşe sürükleyen firmalardan uzak durulmalıdır. Bu kum, suyla da birlikte gelmiş olabilir. Detaylı temizlik sonrası zemin ve dört köşe duvarlar detaylı etüt edilmelidir. Gerçekten bir sıva kaybı, dökülme var ise izolasyon yapılmalıdır.

Su kaçağı bulunan depolarda izolasyon yöntem ve metotları müşteriye ayrıntılı bir şekilde sunulmalıdır. Metotların artı ve eksikleri eksiksiz anlatılıp, seçim müşteriye bırakılmalıdır. Hiçbir kalite ve yetki belgesi bulunmadan hizmeti veren firmalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Gerekirse bu konuda referans talep edilmelidir

Önemli Bilgi : İçme suyu deposu yalıtımından önce mevcut depo mutlaka temizlettirilmelidir. Yapılacak su deposu temizliği sonrası izolasyon ve uygulanacak metod ortaya çıkmaktadır. Su deposu yalıtımı öncesi detaylı keşif yapılması gerekmektedir.

Düzenli periyotlar ile su deposu temizliği yaptırarak, olası bir izolasyon ihtiyacının önüne geçilebilmektedir.

 

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.