100% Su Deposu Bakımı Nasıl Yapılır?

ISO ve TSE belgelerine sahip Büyükşehir su deposu bakımı, dezenfekte ve izolasyon firması işlerini yıllardır 100% müşteri memnuniyeti ile yapıyor. Kullandığımız ürünler resmi belgeli, gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir. Solvent içermez ve kanserojen etki yapmaz.100% kaliteli ve sağlıklı su deposu bakımı için hemen fiyat isteyin.

Hemen AraFiyat Al

Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu bakımı ve temizliği yaptırılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Büyükşehir su deposu bakımı firması olarak sizlere kaliteli hizmet sunmaktan onur duyarız.

Su deposu bakım, temizlik ve izolasyon ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz veya 7/24 telefon, whatsapp, email ,sosyal medyadan tüm sorularınıza 100% müşteri memnuniyeti ile cevaplamaya hazırız.
100% Müşteri Memnuniyeti Fırsatını Kaçırma

Su Deposu Bakımları Neden Yapılmalı?

Su depoları düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekli görüldüğünde su deposu bakımı yaptırılmalıdır. Su deposu temizlik hizmetinde mutlaka yetkili ve tecrübeli firmalar tercih edilmelidir.

Su deposu bakımı yapılmamış depolarda aylarca bekleyen suyu içmesek bile, domuz gribi (H1N1) tehlikesinin en önemli önleyicisi olan; ellerin temizliği, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yıkanması ile de, sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir. (Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit, Lejyoner gibi hastalıklar yayılmaktadır.)

Önemli Bilgi : Sağlığımız için hayati önem taşıyan su depoları Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 08.08.2007 tarih B.10.TSH.0.10.00.04 sayılı numaralı genelgeye göre su deposu bulunan bina ve işyerlerinin depolarında belirli periyotlarda ( su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir ) su deposu bakımı ve temizliği yaptırılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Paslanıp küflenen su depoları zamanında doğru müdahale ile bakımları yapılıp temizlenmezse çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Su Deposu Nasıl Tamir Edilir?

Su depolarının kullanım ömürleri farklıdır. Bu doğrultuda zamanla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Depoların iç kısımlarının güncel durumları su deposu bakımı aşamasında belli olmaktadır. İçerisindeki su tahliye edildikten ve duvarlardaki tortu ve yosunlar temizlendikten sonra personel tarafından deponun ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Metal ve beton su depolarına dikkat edilmesi gereken farklı özellikler mevcuttur.

Önemli Bilgi : Su deposu tamiri ile detaylı bilgiye buyuksehirsudeposu.com/su-deposu-tamiri adresindeki sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Metal su depolarında iç kaplamanın durumu ölçülmelidir. Yapılan kontrollerde iç kaplamanın yıpranma oranı yüzde 30’lara ulaşmış ise boya içinin yeniden boyanması zorunludur. Bu durumda su deposu temizliği işlemlerinden sonra deponun içerisi epoksi boya ile yeniden boyanır. Burada boya işleminden sonra beklenecek olan süre önemlidir. Depoya doğrudan su basılmamalıdır. Boyanın tamamlanmasından sonra 7 gün geçmesi beklenilmeli ve sonradan kullanıma açılmalıdır.

Beton su depolarında durum biraz farklıdır.Beton su depolarının iç kısmı boya içermez ve burada kırılan, açılan, çatlayan yerler olup olmadığına bakılır. Su deposu içerisinde tespit edilen hasarlı alanlar özel harç ile onarılmalıdır. Harcın tam anlamıyla kuruması ve dayanıklı olması için en az bir hafta, en fazla iki hafta beklenmelidir. Bu süreler geçirildikten sonra deponun kullanılması mümkündür.

15 yıllık tecrübe ile su deposu bakım servisimiz 7/24 hizmetinizde.

15 yıllık tecrübe ile su deposu bakım servisimiz 7/24 hizmetinizde.

Su Deposu Dezenfekte Firması Telefon Numaraları

Büyükşehir su deposu firması olarak ISO ve TSE belgelerine sahip su deposu bakımısu deposu temizliği ve su deposu izolasyon işlerini yıllardır 100% müşteri memnuniyeti ile yapıyoruz. Kullandığımız ürünler resmi belgeli, gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir.Solvent içermez ve kanserojen etki yapmaz.

Önemli Bilgi : Belediyeler ve resmi kuruluşlar, depo dezenfekte işlerini doğrudan kendileri yapmazlar. İnternetten bulacağınız su deposu bakım firmasını iyi araştırıp sertifikalarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Su deposu bakımı, su deposu dezenfekte, su deposu tamir, ve su deposu izolasyon hizmeti veren firmamızda çalışan elemanlarımız konularında uzman, eğitimli, sigortalı ve kadrolu teknisyenlerdir.

Su deposu bakım, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman personelimiz ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su deposu bakım, temizlik ve dezenfekte hizmetinde 15 yıllık tecrübe ve uzman personelimiz ile bir telefon kadar uzaktayız.

Su Depolarında Klor Kullanımı Nasıl Olmalı?

Su deposu temizliğinde kullanılan su deposu dezenfekte malzemeleri çok çeşitli olup çoğunlukla kullanılan ürünler arasında klorun tercih edilmesi, uygulama kolaylığı ve düşük maliyetli olması ve işlem sonrası oluşan oluşan farklı bileşikler sayesinde serbest klorun korunması ve etkisinin devam etmesi gibi artıları olmasıdır.

Fiziksel ve kimyasal birçok kirliliğe ortam hazırlayan su depoları düzenli aralıklarla temizlenmediğinde tam bir mikrop yuvasına dönebiliyor. Zaman içinde su deposunda bekleyen suda mikrop oluşmasını önleyen klor etkisini kaybeder. Böylece mikroorganizmalar hızla çoğalır. Su deposunun kullanılabilirlik özelliğini ortadan kaldıran çamur, pas, kum, tortu, yosun, küf ve dökülmeler suyu kalitesiz hale getirir.

Depodaki suyun niteliği, sıcaklığı ile deponun özellikleri suyun kirlenme hızı üzerinde çok etkilidir. Suyun sıcaklığının yükselmesi daha çabuk kirlenmesine neden olur. Özellikle sıcaklığının arttığı yaz aylarında deponun temizliğine daha çok önem verilmelidir. Genellikle depolarda şebeke suyu kullanılır. Şebeke sularında bulunan klor zaman içinde etkisini kaybederek mikropların artmasına yol açar.

Büyükşehir su deposu bakım firmasından 100% en uygun ve güncel fiyatı alabilmek depo şartlarını bize iletmeniz gerekmektedir.

Büyükşehir su deposu bakım firmasından 100% en uygun ve güncel fiyatı alabilmek depo şartlarını bize iletmeniz gerekmektedir.

Su Deposu Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Su deposu bakım için fiyat öğrenmek istediğinizde; öncelikle deponun kaç ton olduğunu ve ne tür bir deponuz olduğunu öğrenip telefon veya mail yolu ile lütfen bizimle iletişime geçiniz. Güncel su deposu bakımı fiyatlarını belirlemek için sizlerden gelecek bilgiye ihtiyaç vardır.

Su deposu bakım fiyatları belirlenirken deponun hacmi (m³ veya ton) ve su deposunun cinsi (beton su deposu, metal su deposu, fiber su deposu, galvaniz su deposu şeklinde) esas alınır.Ayrıca su deposunun en son temizlendiği tarih ve depoyu doldurmakta kullanılan suyun niteliği ( şebeke,tanker taşıma,arıtma, kuyu suyu ) de  fiyatları etkiyecektir.

Önemli Bilgi : Kampanyalı su deposu bakımı fiyatlarından faydanlanmak için buyuksehirsudeposu.com/buyuksehir-su-deposu-firmasi sayfamızı ziyaret ederek su depsu ile tüm bakım, tamir, temizlik, dezenfekte konularında bilgi alabilirsiniz.

Temizleme işlemi deponun büyüklüğü ve içerisinde ki kirlilik oranına göre değişmektedir. Ancak ülkemizde kullanılan standart depolarının temizlik süreleri ortalama olarak 3 saat sürmektedir. Personel sayısının arttırılması ve daha teknolojik cihazların kullanılması ile su deposu bakım süresi kısalabilir. Personelin yetenekli olması ve alanında tecrübeye sahip olması da süreyi kısaltıcı bir etkiye sahiptir.

Depo Bakımının Püf Noktaları?

Suyun depolanması sırasında suyun niteliği ve sıcaklığı önemlidir. Depodaki suyun kaynağı depolamaya etki etmesinden ötürü herhangi bir depo dezenfeksiyon işlemi işleminde haznede olan suyun kullanılamaz hale geleceği anlamına gelmektedir. Şebeke suyunda, suyu belirli bir süre muhafaza edecek klor mevcut olmaktadır.

Hava sıcaklığı su depolama esnasında en önemli ve dikkat gerektiren bir unsur olmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıcaklığın yükselmesi, su içerisinde mikropların çoğalması için sebep olmaktadır.

Önemli Bilgi : Havanın en sıcak olduğu yaz aylarında su depolarına dikkat edilmeli ve suyla bulaşabilecek hastalıkların önlenmesi için suyun kalitesi sürekli kontrol edilmelidir.

Özellikle eski ve su deposu bakımı yapılmamış olan su depolarında ciddi mikrop birikintisi bulunmasından ötürü insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.